Kamera on-line

25 lat "Lewady"

25 lat temu powstał klub jeździecki „Lewada”, wielokrotnie doceniany w kraju i za granicą. 1 października na uroczystości podsumowującej ćwierćwiecze działalności znanego klubu jeździeckiego nie zabrakło wielu znamienitych gości, instytucji współpracujących, samorządowców. Jego historia to pasmo bardzo wielu sukcesów sportowych.

Prezesowi Andrzejowi Sałackiemu oraz współpracownikom, a także zawodnikom gratulowali: wicestarosta Józef Gisman i Dariusz Szymański, członek zarządu powiatu.

- Życzymy, aby kolejne lata upłynęły dla Was pod znakiem kolejnych sukcesów jeździeckich. „Lewada” przez lata wyrosła na markę promującą nas w powiecie, regionie, kraju, a także poza granicami Polski. Jesteśmy z Was dumni! – mówił wicestarosta Józef Gisman.

- To medale zdobywane na najważniejszych ogólnopolskich zawodach oraz Igrzyskach Olimpijskich czy mistrzostwach świata. To także 19 edycji Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd Art Cup, dlatego z satysfakcją podsumowujemy to ćwierćwiecze - powiedział dziennikarzom prezes Lewady Andrzej Sałacki.

Jubileusz świętowano w siedzibie klubu w Zakrzowie, otwierając XII Międzynarodowe Mistrzostwa Amazonek w Damskim Siodle. Znane są wyniki zawodów: Aleksandra Adamczyk Mistrzynią Polski w Damskim Siodle w Ujeżdżeniu, Virginia Buława-Dziarmaga w skokach przez przeszkody, złoty medal w kategorii juniorek w ujeżdżeniu wywalczyła Larysa Sadłos.

Fotorelacja TU

AL

lewada1.jpeg

lewada2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera