Kamera on-line

„Kopernik – The brand of LO2” - nasze liceum wypuściło swoją kolekcję odzieżową!

„Kopernik – The brand of LO2” – tak nazywa się unikalna kolekcja odzieżowa II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś (13.10) na konferencji prasowej zaprezentowano stroje, które od razu zaczęły cieszyć się ogromną popularnością wśród uczniów. To pierwsza w powiecie placówka, która wpadła na taki pomysł. Są tam bluzy czy koszulki.

– Nasza szkoła realizuje wiele ciekawych inicjatyw. Jedną z ostatnich jest wypuszczenie własnej linii odzieżowej – tłumaczy Katarzyna Arciszewska-Stępień, dyrektor II LO.

Na pomysł wpadli sami uczniowie. Koordynatorem projektu ze strony szkoły został nauczyciel wychowania fizycznego Marek Słota.

– W projektowaniu odzieży wsparł nas nasz absolwent, który studiuje w tym obszarze. Efekt końcowy to wynik naszej wspólnej pracy. Myślę, że wyszło bardzo fajnie. Projekt jest przyszłościowy. Chcemy go rozwijać – mówi Marek Słota.

Elementy kolekcji może kupić każdy, a „cegiełki” uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wyposażenie szkolnego studia telewizyjnego.

Oprac. AL

linia-odzieżowa-II-lO-1-696x464.jpeg

linia-odzieżowa-II-lO-2.jpeg

linia-odzieżowa-II-lO-3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera