Kamera on-line

Uwaga zmotoryzowani! Od poniedziałku będą liczyć zwierzynę

Nadleśnictwo Strzelce Opolskie informuje, że w dniach 17-22 października na terenie nadleśnictwa odbędzie się inwentaryzacja zwierzyny.

Ze względu na zwiększone prawdopodobieństwo przechodzenia zwierząt przez drogi prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu przez obszary leśne.

Głównym celem przedsięwzięcia jest oszacowanie liczebności dzików na terenach obwodów łowieckich w związku ze wzrastającym zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Liczenie odbywać się będzie w dniach 17-23 października br. na minimum 10% powierzchni leśnej nadleśnictw oraz dodatkowo na wybranych fragmentach wielkopowierzchniowych upraw kukurydzy i innych siedlisk chętnie zajmowanych przez dziki o tej porze roku. Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona wspólnie przez Lasy Państwowe oraz Polski Związek Łowiecki, przy współpracy z przedstawicielami Izb Rolniczych, Urzędów Wojewódzkich, organizacji pozarządowych a także jednostek nadzorowanych i podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

×

Zapisz się do newslettera