Kamera on-line

Udało się! Miasto i powiat mają swoją uczelnię wyższą

W Kędzierzynie-Koźlu uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki na wydziale zamiejscowym Politechniki Opolskiej. O wyższej uczelni mówiono od lat, ale udało się to dopiero obecnym władzom, które dzięki dobrej koncepcji zrealizowały pomysł w bardzo krótkim czasie. Profesor Marek Tukiendorf, rektor PO powiedział, że nie brakowało sceptyków tego projektu.

- Nie zważając na wszelkie trudności grupa ludzi z pasją przystąpiła do działania. Uruchomiono procedury formalne i natychmiast przystąpiono do prac adaptacyjnych – mówił Marek Tukiendorf.

- Władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i Kędzierzyna-Koźla w osobach dwóch pań są wyjątkowe. Wielkie słowa uznania dla pani prezydent za to, że ten pomysł, o którym rozmawialiśmy zaledwie przed rokiem, udało się zrealizować. Musimy robić wszystko, aby młodzi ludzie chcieli zostać w naszym regionie – mówił z kolei marszałek Andrzej Buła.

– Zbudowaliśmy bardzo szerokie zrozumienie dla działań zmierzających do utworzenia tego wydziału. Mam nadzieję, że wszyscy studenci znajdą najpierw praktyki na terenie naszego miasta, a później także pracę – zaznaczyła prezydent Sabina Nowosielska.

Naukę w mieście rozpoczęło 30 studentów.

Przeczytaj, co mówiła starosta Małgorzata Tudaj:

Po raz pierwszy nasi mieszkańcy mają możliwość podjęcia studiów w Kędzierzynie-Koźlu na nowo utworzonym Wydziale Inżynierii Systemów Technicznych Politechniki Opolskiej. Uzyskanie wykształcenia jest jedną z najlepszych inwestycji, której efekty widać na wielu płaszczyznach życia społecznego. Uruchomienie pionierskich kierunków kształcenia, będących odpowiedzią na potrzeby lokalnych przedsiębiorstw naszego powiatu, to  wielka szansa dla naszych przyszłych studentów, dzięki czemu, będą oni w przyszłości lepiej funkcjonować na rynku pracy. Dziękuję Jego Magnificencji Rektorowi, Senatowi, Kadrze Naukowej i wszystkim pracownikom Politechniki Opolskiej za pracę, trud i zaangażowanie, które doprowadziły do utworzenia Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych w Kędzierzynie-Koźlu. Życzę, by rozpoczynający się rok przyniósł całej społeczności akademickiej wiele sukcesów na polu naukowym i dydaktycznym, życzę najlepszych wyników w zdobywaniu wiedzy oraz tego, by czas spędzony tutaj był udany i inspirujący, by zapoczątkował długą tradycję studiów w naszym mieście, które spełniać będą oczekiwania studentów, będąc jednocześnie odpowiedzią na potrzeby społeczno-gospodarcze naszego powiatu.

Oprac. AL

politechnika2.jpeg

politechnika1.jpeg

politechnika4.jpeg

politechnika3.jpeg

politechnika5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera