Kamera on-line

Barańczak w Budowlance

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski, którego współorganizatorem i sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe. W tym roku uczestnicy recytowali wiersze zmarłego w 2014 roku Stanisława Barańczaka. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach – uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

- Mimo, że poezja Barańczaka nie należy do łatwych, zwłaszcza dla młodszego pokolenia odbiorców sztuki i literatury, uczniowie poradzili sobie nie tylko z recytacją, ale także z interpretacją tekstów, a jurorzy mieli niemały problem z wyłonieniem zwycięzców – mówi Aleksandra Seidel-Mączyńska z ZS nr 1.

Po burzliwych naradach I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych przyznano Annie Łukowskiej z Bierawy, natomiast wśród uczniów szkół średnich zwyciężczynią została Angelika Majkowska z II LO im. Mikołaja Kopernika.

Oprócz doznań intelektualno-duchowych, jakie dało uczestnikom i gościom spotkanie z poezją Barańczaka, wszyscy mogli, jak co roku, w przerwie i podczas oczekiwania na końcowy werdykt jury delektować się domowymi wypiekami, przygotowanymi przez uczniów placówki.

Oprac. AL

baranczak1.jpeg

baranczak3.jpeg

baranczak2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera