Kamera on-line

Młodzi chemicy ze Sławięcic ze stypendiami Grupy Azoty

Uczniowie klasy chemicznej w Sławięcicach otrzymali stypendia Grupy Azoty ZAK S.A. To w sumie 17 wychowanków placówki, a trzeba podkreślić, że zdobycie go nie jest łatwe.

- Od uczniów wymaga dużego poświęcenia, ale jak widać, zostaje one wynagrodzone, co z pewnością działa niezwykle motywująco – powiedział Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

– Kiedyś technikum to były szkoły elitarne. Żeby się do nich dostać, trzeba było zdać egzamin, bo o jedno miejsce starało się kilka osób. Dziś wracamy do szkolnictwa zawodowego, a o tym, jak bardzo jest ono ważne i potrzebne, świadczy obecność na dzisiejszej uroczystości prezesów i dyrektorów naszych czołowych firm chemicznych. Potrzebujemy fachowców. Udało nam się przekonać młodych ludzi, że chemia to przyszłość – mówił w Sławięcicach Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Sukcesów uczniom życzył Adam Gąsiorowski, wiceprezes ZAK S.A, który wręczył młodym chemikom stypendia. Uroczystość zakończyła się mianowaniem pierwszoklasistów. Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu niedawno świętował 70 lat istnienia.

Oprac. AL

sty3.jpeg

sty1.jpeg

sty2.jpeg

sty4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera