Kamera on-line

Będziemy działać razem! Powołano Powiatową Radę Przedsiębiorczości

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu przedsiębiorcy i samorządowcy podpisali dziś (4.11) list intencyjny, którego efektem jest powołanie do życia Powiatowej Rady Przedsiębiorczości. Jej celem jest ścisła współpraca i realizacja wspólnych projektów przynoszących korzyści każdej ze stron. Powołanie rady spotkało się z aprobatą środowiska biznesowego. Bardzo szybko pojawiły się propozycje pierwszych tematów. Prędko okazało się w jak wielu płaszczyznach można się wspólnie rozwijać. 

- To nie tylko oświata, ale i służba zdrowia czy realizowana już w pewnym zakresie współpraca w zakresie infrastruktury drogowej. Państwa uwagi są dla nas bardzo cenne, wiemy, że możemy się od siebie wiele uczyć, a Powiatowa Rada Przedsiębiorczości będzie zespołem wymiany poglądów, kreowania nowych projektów. Założenia działalności Rady to całe spektrum współpracy możliwej do zrealizowania pomiędzy samorządem powiatowym a przedsiębiorstwami różnych branż – powiedziała podczas otwarcia spotkania starosta Małgorzata Tudaj.

- To połączenie biznesu i samorządu, to współpraca chociażby w zakresie edukacji, nie chcemy tworzyć fikcyjnych zawodów, tylko te, po których nasi uczniowie znajdą zatrudnienie, jest tu sporo to omówienia – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

- Cieszę się, bo w końcu znalazło się miejsce na wypracowywanie konkretnych rozwiązań, szczególnie, że my przedsiębiorcy jesteśmy narażeni na zagrożenia, chociażby w zakresie realizacji wniosków unijnych, myślę, że tematów będzie sporo, dlatego potrzebna jest taka organizacja, właśnie teraz, kiedy mamy do czynienia ze zmianą pokoleniową – ocenił Paweł Kocieniewski, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego Odlewnictwa i Obróbki Metali Lekkich.

Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w radzie to tak naprawdę reprezentanci szeregu różnych gałęzi przemysłu.

- Przede wszystkim chciałbym zdobyć nowych pracowników i mieć swój wkład we wspieranie młodych ludzi, chciałbym pomagać w ich kształceniu, to przyniesie nam wszystkim w przyszłości wiele korzyści – powiedział Sebastian Kostka z firmy Seko Serwis z Reńskiej Wsi, która zajmuje się inteligentnymi instalacjami elektrycznymi i alarmowymi.

Pod listem intencyjnym podpisało się kilkanaście osób, a wiele innych firm zadeklarowało chęć przystąpienia do rady, dlatego wkrótce odbędzie się zebranie jej członków w pełnym składzie, pojawią się też pierwsze konkretne tematy, którymi zajmie się nowa organizacja, będąca ciałem doradczym starosty powiatu.

AL

Zobacz materiał Radia DOXA TU

Materiał KK24.pl TU

rada przedsiębiorczości.jpeg

×

Zapisz się do newslettera