Kamera on-line

11 listopada. Zobacz, jak świętowano w powiecie. Zdjęcia

Od mszy za Ojczyznę odprawionej w kościele w Koźlu rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po nabożeństwie setki mieszkańców przemaszerowało do domu kultury, gdzie wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne. Każdy z przybyłych otrzymał specjalnie przygotowany na tę okazję śpiewnik. W uroczystościach zorganizowanych przez prezydenta miasta i starostę powiatu wzięli udział zarówno radni powiatowi, miejscy, jak i parlamentarzyści. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów szkół, nauczycieli, harcerzy i przede wszystkim pocztów sztandarowych oraz młodzieży.

- Dzisiejsze święto, rocznica odzyskania niepodległości, skłania do refleksji, refleksji nad przeszłością, nad historią naszego narodu. Dobrze wiemy, że odzyskana wówczas wolność nie trwała długo, ale dała nadzieję, która pomogła przetrwać czas okupacji i komunistycznego totalitaryzmu. Dzień 11 Listopada to także refleksja nad tym jak korzystamy z naszej wolności. Dzisiejszy świat nie jest wolny od niepokojów. Konflikty zbrojne i zamachy coraz częściej stają się elementem codzienności wielu społeczeństw i wcale nie dzieje się to daleko od naszych granic – mówiła dziennikarzom starosta Małgorzata Tudaj.

Uroczystość uświetniła muzycznie orkiestra dęta Azoty pod przewodnictwem Erharda Sklebisa oraz chór Cantabile, któremu dyryguje Jolanta Stefaniak.

Fotorelacja i filmy na Facebooku powiatu.

Zobacz relację medialną KK24.pl TU

11 listopada w Zespole Szkół nr 1 TU

Niecodzienny pomysł na świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości mieli kajakarze z Kędzierzyna-Koźla ZOBACZ

AL

11 listopada 3.jpeg

11 listopada 2.jpeg

11 listopada1.jpeg

11 listopada 4.jpeg

DSC_0096.jpeg

DSC_0118.jpeg

11 listopada 5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera