Kamera on-line

Powiat areną najważniejszych spotkań bieznesowo-samorządowych na Opolszczyźnie. Ruszył Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Ruszył Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Na Opolszczyźnie nasz powiat jest teraz areną najważniejszych spotkań biznesowo-samorządowych. Wykłady i szkolenia prowadzą ludzie z pierwszych stron gazet.

- Jako starostwo działamy w kierunku rozwoju przedsiębiorczości, czego efektem jest m.in. niedawne powołanie Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli lokalnego biznesu. Cieszy nas fakt, że ŚTP skierowany jest nie tylko do biznesu, ale różnych środowisk, m.in. uczniów i sportowców – powiedziała starosta Małgorzata Tudaj, która otworzyła wydarzenie wraz z prezydent Sabiną Nowosielską oraz Wiesławem Skwarko, prezesem Parku Przemysłowego.

Tydzień Przedsiębiorczości otworzyły wykłady oraz debata w temacie: „Co lepiej: współpracować czy konkurować?”. Poprowadził ją znany dziennikarz ekonomiczny Roman Młodkowski. Przed nami kolejne ważne wydarzenia, a każdy dzień to inny motyw przewodni. Zobacz TU

Z kolei już w czwartek (17.11) po godz. 20.00 w Hotelu Solidaris dowiemy się, która gmina zwyciężyła w plebiscycie na najbardziej przedsiębiorczą gminę wiejską powiatu.

Kogo zobaczymy:

Mateusz Kusznierewicz, złoty medalista olimpijski z Atlanty, który w tej chwili stał się biznesmenem, bo sport w tej chwili, to jest poważny biznes. Będzie Grzegorz Kołodko, ale nie w roli wybitnego ekonomisty a maratończyka. Będą Tomasz Kamel, Patrycja Kosiarkiewicz i Jan Mela. Zobacz materiał Radia Opole.

AL

Więcej zdjęć na Facebooku powiatu.

DSC_0166.jpeg

DSC_0183.jpeg

DSC_0179.jpeg

DSC_0191.jpeg

×

Zapisz się do newslettera