Kamera on-line

Szpital będzie przebudowywał blok operacyjny i OIOM. Przybyło też sporo nowego sprzętu

W sumie kilkadziesiąt nowych urządzeń trafiło w tym roku na oddziały szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Najdroższy, bo warty prawie 400 tys. zł litotryptor wzbogacił oddział urologii, służy do kruszenia kamieni w pęcherzu moczowym i jest najdroższym zakupem lecznicy. Dzięki niemu nie tylko skróciła się kolejka na zabiegi, ale są one też mniej odczuwalne. To nowoczesny sprzęt, który w połączeniu z innymi urządzeniami pozwala, mówiąc kolokwialnie, kompleksowo obsłużyć pacjenta z kamicą nerkową.

Podczas obrad Rady Społecznej ZP ZOZ, które otworzyła starosta Małgorzata Tudaj podsumowano inwestycje w szpitalu, a także omówiono te, które czekają placówkę w przyszłym roku.

Wracając do nowego sprzętu trzeba podkreślić, że szpital w własnych pieniędzy zakupił też nowe elektrokardiografy, które trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz oddział pulmonologii, czy warty prawie 40 tys. zł zestaw do badań wysiłkowych i holterów ciśnienia oraz stół rehabilitacyjny. Z kolei blok operacyjny wzbogacił się o nefroskop, który kosztował kilkanaście tys. zł., a także wiele innych urządzeń z zakresu optyki resektoskopowej. SP ZOZ zakupił też nowe wózki reanimacyjne. Oddział geriatrii został wyposażony w nowe inhalatory pneumatyczne warte kilkadziesiąt tys. zł, te ostatnie trafiły tam dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W 2017 roku duże inwestycje czekają blok operacyjny oraz Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Czeka je przebudowa i dostosowanie do nowych wymogów. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z funduszy zewnętrznych oraz wkładu powiatu, który zabezpieczył już środki na ten cel. Przebudowa według planów ruszy w drugim kwartale przyszłego roku. Czytaj TU

Dzisiejsze (15.11) obrady zakończyły się podziękowaniem ze strony przewodniczącej Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. W grudniu organizację czeka bowiem wybór nowego przewodniczącego, dlatego za dotychczasową współpracę dziękowała staroście obecna szefowa, Jolanta Styrna.

AL

rada społeczna1.jpeg

rada społeczna2.jpeg

rada społeczna3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera