Kamera on-line

Znamy najbardziej przedsiębiorczą gminę wiejską roku. Są też wyróżnienia dla najlepszych w kilku kategoriach!

Reńska Wieś przedsiębiorczą gminą wiejską roku, Cisek z wyróżnieniem za pozyskiwanie pieniędzy z zewnątrz, Bierawa wyróżniona za aktywną współpracę z organizacjami pozarządowymi, Pawłowiczki za działania proekologiczne i prozdrowotne, a Polska Cerekiew za udogodnienia dla mieszkańców wprowadzone w urzędzie. Oto laureaci konkursu ogłoszonego przez powiat. Podsumowano go 17 listopada w Hotelu Solidaris w Kędzierzynie-Koźlu. W konkursie ogłoszonym przez starostę Małgorzatę Tudaj i Park Przemysłowy a także Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oddano kilka tysięcy głosów, a rywalizacja gmin trwała właściwie do ostatniego momentu. W mediach zorganizowano kampanię promocyjną gmin wiejskich, a każda z nich prezentowała swoje walory. Głos mieszkańców nie był jednak decydujący, bo gminy wypełniały również ankiety, w których pytano o najważniejsze aspekty działalności związane z rozwojem przedsiębiorczości. Konkurs pokazał, że tak naprawdę każda z gmin wiejskich świetnie sobie radzi, mimo, że przecież każda ma inne możliwości.  

- Gratuluję moim kolegom wójtom, jestem przekonany, że każdego dnia wszyscy tak samo mocno staramy się o to, by nasze samorządy jak najlepiej się rozwijały, a na końcu dziękuję tym, którzy dodawali słupki i podsumowywali ankiety, i tak dodawali, że to Reńska Wieś wygrała - mówił żartem wójt Reńskiej Wsi Marian Wojciechowski, tuż po ogłoszeniu wyników.

– Bardzo cieszę się, że mieszkańcy tak chętnie wzięli udział właśnie w tym głosowaniu, wskazując najbardziej przedsiębiorczą gminę wiejską naszego powiatu. Dziękuję wójtom, że zechcieli wziąć udział w konkursie. Dostrzeżona została rola dobrego współdziałania samorządów z biznesem – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Poza szefową Zarządu Powiatu statuetki najlepszym wręczyli: prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, Wiesław Skwarko, prezes Parku Przemysłowego, a także były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko.

W sondzie na stronie internetowej starostwa  na gminę Reńska Wieś do północy 31 października oddano 1122 głosy, i mimo, że długo prowadziła Bierawa, to na ostatniej prostej Reńska Wieś wyraźnie wysunęła się na pozycję lidera i utrzymała swój wynik do końca.

Fotorelacja i film na Facebooku powiatu.

AL

Wójt Marian Wojciechowski odbiera statuetkę z rąk starosty Małgorzaty Tudaj i Grzegorza Kołodki, byłego wicepremiera i znanego ekonomisty.

gmina wiejska3.jpeg

DSC_0359.jpeg

gmian wiejska2.jpeg

gmina wiejska4.jpeg

DSC_0335.jpeg

gmina wiejska5.jpeg

gmina wiejska1.jpeg

gmina wiejska6.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera