Kamera on-line

Mateusz Kusznierewicz w powiecie: „Podejmujcie próby. Własnej drogi może nie uda się znaleźć od razu, ale w końcu na nią traficie”

Mateusz Kusznierewicz, dwukrotny medalista olimpijski w żeglarstwie oraz mistrz świata inspirował młodzież w kędzierzyńskiej Hali Azoty. Dzień Sportu zorganizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przebiegł wyjątkowo atrakcyjnie. Młodzież wzięła również udział w wielu konkurencjach sportowych. Zresztą nie tylko młodzież, bo w tym gronie była także reprezentacja pracowników Urzędu Gminy w Polskiej Cerekwi.

Całość otworzyli wicestarosta Józef Gisman oraz Wiesław Skwarko, prezes Parku Przemysłowego.

- Mówienie o przedsiębiorczości to jedno, ale trzeba tą przedsiębiorczość także pokazać, i my to właśnie chcemy zrobić poprzez sport – zaznaczył wicestarosta powiatu. Kędzierzyńskie starostwo było bowiem współorganizatorem wydarzenia.

– Uważam, że w każdym drzemie talent. Wiecie, jak możecie go odkryć? Jest na to bardzo prosty sposób. Znajdźcie rzecz, w której czujecie się dobrze, która sprawia wam przyjemność. Poświęćcie się jej, a zaczniecie osiągać wspaniałe sukcesy. Podejmujcie próby. Własnej drogi może nie uda się znaleźć od razu, ale w końcu na nią traficie. Tak jak ja odnalazłem dla siebie żeglarstwo, choć początki nie wróżyły wielkich sukcesów. Dlatego musicie być też wytrwali – mówił do młodych ludzi oraz zgromadzonych w hali dziennikarzy Mateusz Kusznierewicz.

Fotorelacja na Facebooku powiatu.

Oprac. AL

Mateusz1.jpeg

Mateusz2.jpeg

Mateusz5.jpeg

Mateusz4.jpeg

Mateusz6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera