Kamera on-line

Badania i konsultacje od ręki. Za nami II Targi Zdrowia pod naszym patronatem

W powiecie po raz drugi odbyły się Targi Zdrowia. Można było bezpłatnie skorzystać z szeregu badań, nic więc dziwnego, że pod stoiskami ustawiały się kolejki. Medycy, pielęgniarki i położne m.in. ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przebadali dziesiątki osób. W tym czasie u kilku pacjentów udało się zdiagnozować schorzenia wymagające dłuższego leczenia. Otrzymali oni też garść niezbędnych porad oraz zalecenia lekarskie.

Starosta Małgorzata Tudaj podkreśliła, że istotą targów jest to, że można w jednym miejscu spotkać wielu różnych specjalistów i wykonać badania praktycznie jednego dnia, wychodząc z wynikami do domu.

Dlatego zawsze bardzo chętnie będziemy się włączać w tego typu przedsięwzięcia – zaznaczał z kolei dyrektor szpitala Marek Staszewski.

- W tygodniu często brak czasu, a niedziela jest takim dniem, kiedy można na spokojnie przyjść i się przebadać, fajnie, że akcje dostrzegło też wielu młodych ludzi, których tu spotkałam – powiedziała nam Anna Zielińska, która do hali Azoty przyjechała wraz ze swoim 7-letnim synkiem.

W targach wzięło udział około 40 wystawców, w tym specjaliści z Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca, która na co dzień współpracuje z kozielskim szpitalem, a także m.in. przedstawiciele stacji opieki Caritas.

Imprezę zorganizował klub jeździecki LKJ Lewada, a honorowym patronatem objęli: prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, starosta powiatu Małgorzata Tudaj a także urząd marszałkowski oraz opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Fotorelacja i filmy na Facebooku powiatu.

AL

targi azoty1.jpeg

targi azoty8.jpeg

targi azoty7.jpeg

DSC_0566.jpeg

targi azoty2.jpeg

targi azoty3.jpeg

DSC_0576.jpeg

targi azoty4.jpeg

targi azoty5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera