Kamera on-line

Ich praca to codzienna konfrontacja z ludzką bezradnością, krzywdą i bólem. Dzień Pracownika Socjalnego - foto

Na co dzień wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę z młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi, ucząc, pomagając, wychowując i rehabilitując. Pracownicy socjalni mieli swoje święto. Należą się im słowa uznania za ciężką i niełatwą misję, z jaką przyszło im się mierzyć.

Uroczystość odbyła się w kozielskim Domu Dziecka. Starosta Małgorzata Tudaj i wicestarosta Józef Gisman podkreślili, że Dzień Pracownika Socjalnego to uhonorowanie pracy osób, które swoją życiową drogę zawodową dedykowali służbie drugiemu człowiekowi.

- Poza merytorycznym i profesjonalnym rozwiązywaniem problemów oznacza ona bowiem codzienną konfrontację z ludzką bezradnością, krzywdą i bólem – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- To nie tylko towarzyszenie ludziom w ich cierpieniu, ale także obowiązek podejmowania trudnych decyzji, które w dużej mierze determinują ich dalsze losy – dodał wicestarosta Józef Gisman.   

Najlepsze życzenia pracownikom socjalnym złożyli także: przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, przewodnicząca komisji zdrowia i opieki społecznej Jadwiga Kuźbida, przewodnicząca komisji edukacji i promocji powiatu Bożena Jankowska, a także Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

AL

DSC_0387.jpeg

DSC_0410.jpeg

DSC_0406.jpeg

DSC_0399.jpeg

DSC_0434.jpeg

DSC_0416.jpeg

DSC_0438.jpeg

DSC_0427.jpeg

×

Zapisz się do newslettera