Kamera on-line

Kolarska elita w Gościęcinie - Foto

Za nami XXIII Wyścig Przełajowy „Bryksy Cross”. Do Gościęcina zjechali zawodowcy i amatorzy z różnych części Polski, a także z Czech, w sumie 300 śmiałków. Wyścigi zorganizowano w kilku kategoriach. Trasa liczyła 2,5 km, w kategorii elita wygrał ją Marek Konwa.

Starosta Małgorzata Tudaj oraz Jadwiga Mroczko, członkini Zarządu Powiatu gratulowały najlepszym wyników, szczególnie, że udział w zawodach był okazją do zdobycia punktów w klasyfikacji Pucharu Polski.

- Przede wszystkim dziękuję organizatorom za przygotowanie profesjonalnej trasy dla naszych przełajowców, cieszę się, że po raz kolejny gościmy tylu świetnych zawodników, serdeczne gratulacje dla tych, którzy przekroczyli linię mety, a przyglądając się zmaganiom trzeba przyznać, że było to bardzo trudne, tym bardziej chylę czoła młodym amatorom – mówiła starosta Małgorzata Tudaj. Powiat był jednym z organizatorów Super Pucharu Polski, bo taką kategorię miały zawody w Gościęcinie.

Deszcz, błoto i setki metrów trasy na dość trudnym terenie. W kilku przypadkach posłuszeństwa odmówiły jednoślady i zawodnicy musieli wymienić sprzęt na nowy. Każdy jednak podkreślał, że sama impreza stała na wysokim poziomie, a organizatorzy profesjonalnie zabezpieczyli teren i zadbali o dobrą atmosferę.

Organizatorami wyścigów byli także: LKS Bryksjusz Gościęcin, Urząd Gminy w Pawłowiczkach i Opolski Związek Kolarski.

Zobacz wyniki TU

Więcej zdjęć i film na Facebooku powiatu.

AL

cross1.jpeg

cross5.jpeg

cross4.jpeg

cross2.jpeg

cross3.jpeg

cross6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera