Kamera on-line

Każdy miał swój wkład w ten szpital - tablica pamiątkowa w SP ZOZ

Jest na niej osiem nazwisk i cztery puste miejsca – tablica honorującą poszczególnych dyrektorów szpitala w Kędzierzynie-Koźlu zawisła w budynku SP ZOZ. Powstała z inicjatywy lekarzy i szefostwa placówki.

- Pamięć ludzka jest ulotna, co potwierdziło się w trakcie prac nad tablicą, uruchomiliśmy osoby najdłużej pracujące w szpitalu – mówił dyrektor Marek Staszewski.

- Są na niej zarówno osoby żyjące, jak i te, które przedwcześnie odeszły, chcemy pamiętać o tych, którzy mieli swój wkład w ten szpital. Koncepcja jest otwarta, bo historia tego szpitala nie kończy się przecież na tych nazwiskach, i oby kolejne tabliczki szybko się nie zapełniały, bo niczemu dobremu to nie służy – zaznaczył dr Grzegorz Duszel, ordynator oddziału laryngologii.

Symbolicznego odsłonięcia tablicy dokonali wdowa po byłym wieloletnim dyrektorze szpitala, dr Barbara Szczepańska-Majcher oraz obecny dyrektor lecznicy, Marek Staszewski.  

Pierwszym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu był Leszek Czerwiński, objął on swą funkcję w 1970 roku i był szefem przez 10 lat.

AL

tablica1.jpeg

tablica2.jpeg

tablica3.jpeg

tablica4.jpeg

tablica5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera