Kamera on-line

Tu leczą najlepsi medycy w regionie

Aż siedmiu laureatów plebiscytu NTO, w którym wybierano Opolskiego Hipokratesa pochodzi z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Z tego czwórka związana jest ze szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu. Tak dobrego wyniku nie było od dawna, choć należy podkreślić, że nominowanych było znacznie więcej, i również na nich w plebiscycie oddano sporo głosów.

Nagrodzonym gratulowali: starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman. – Jesteśmy z Was bardzo dumni, czytelnicy nie mogą się mylić – mówiła starosta. Laureatom gratulowała też Jadwiga Kuźbida, przewodnicząca komisji zdrowia i opieki społecznej powiatu.

Danuta Gmyrek, ordynator oddziału dziecięcego SP ZOZ została pediatrą roku Opolszczyzny, wyraźnie dystansując rywali. Jako lekarz pracuje od 1989 roku, od 15 lat jest szefową oddziału dziecięcego, który w ostatnim czasie przeszedł mały remont. Danuta Gmyrek przyznała dziennikarzom, że praca z dziećmi jest trudna i wymagająca. Jej zwycięstwo nie było niespodzianką, bo jak przyznają rodzice, to prawdziwa lekarka z powołania. Elżbieta Urbańska-Kmieciak jest ordynatorem oddziału dermatologii w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Jak powiedziała, lekarzem chciała być od dziecka, ale do dermatologii popchnął ją zbieg okoliczności. Pani doktor została drugim najlepszym dermatologiem w województwie. Brygida Linek to najlepsza w powiecie pielęgniarka i położna. Pracuje w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu od 27 lat. Wcześniej na oddziale położniczym, obecnie na ginekologii. Od 16 lat pracuje także w szkole rodzenia, jest też położną środowiskową.

Dorota Bielińska została farmaceutą roku w powiecie, reprezentuje aptekę przyszpitalną. Dba o to, by w placówce nie brakowało bywa, że rzadko stosowanych specyfików, które muszą przyjąć pacjenci. Ceniona za dokładność i profesjonalizm. Lekarzem rodzinnym, na którego w kategorii powiatowej oddano najwięcej głosów został Lech Osiński.  To znany lekarz w Kędzierzynie-Koźlu. Od wielu lat pracuje w przychodni „Medicus” przy ulicy Traugutta. Ma wielu pacjentów, zarówno wśród młodych jak i starszych osób. Dr. Osiński prowadzi także indy­widualną praktykę lekarską. Stomatologiem roku województwa został Jarosław Wrona. W codziennej pracy skupia się na implantologii, mikroskopowej endodoncji, mikrochirurgii, jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest młodym specjalistą, a mimo to ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Klinika Nova została szpitalem roku w województwie, placówka wygrała też rywalizację o najlepszą przychodnię w powiecie. To wielospecjalistyczny ośrodek medyczny, który kompleksowo łączy najwyższą jakość usług świadczonych prywatnie z bezpłatnym leczeniem w ramach kontraktu z NFZ. Jej prezesem jest Rafał Olejnik, ceniony urolog, który zawsze podkreśla, że w jego ośrodku najważniejszy jest pacjent. W tym roku odbyły się tam warsztaty endoskopowe dla opolskich urologów, gdzie poznawano najnowsze techniki.

Oprac. al

Foto: Pisemne gratulacje odbiera Dr Elżbieta Urbańska-Kmieciak.

hipokrates1.jpeg

hipokrates2.jpeg

hipokrates3.jpeg

hipokrates4.jpeg

hipokrates5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera