Kamera on-line

Krwiodawcy z powiatu z wyróżnieniami

Od 97 lat pomagają ludziom będącym w potrzebie. Polski Czerwony Krzyż świętował kolejny rok działalności. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu i była okazją do nagrodzenia honorowych krwiodawców i wolontariuszy, a także firm i instytucji współpracujących z PCK.

Podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich członków i  działaczy Oddziału Rejonowego PCK w Kędzierzynie-Koźlu przekazali starosta Małgorzata Tudaj oraz wiceprezydent Wojciech Jagiełło.

- Honorowi krwiodawcy nie tylko bezinteresownie oddają krew, by ratować ludzkie życie i zdrowie, lecz także wykazują godną naśladowania postawę wobec drugiego człowieka i wobec życia. Oddają bowiem w ręce potrzebujących lek, którego nie można kupić ani wyprodukować, to dar, który tylko człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Mam nadzieję, że przynosi to tyle satysfakcji, ile pożytku płynie z pomocy dla tych, którzy jej potrzebują – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Kędzierzyńskie starostwo wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem od lat szkoli uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Każdego roku organizowane są zawody oraz różnego rodzaju kursy.

AL

Foto: UM

pck-97-lat-21.jpeg

pck-97-lat-23.jpeg

pck-97-lat-15.jpeg

pck-97-lat-8.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera