Kamera on-line

Złombol 2016! W tym roku pieniądze z akcji otrzyma Dom Dziecka z Kędzierzyna-Koźla

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu otrzyma prawie 100 tys. zł. To efekt akcji Złombol, czyli rajdu starych samochodów, którego celem jest zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. W tym roku rajd był wyjątkowy. Dystans w jednym kierunku to ponad 3000 km (+mile morskie)! Po drodze Beskidy, Alpy oraz włoskie Apeniny i wiele, wiele godzin za kółkiem. 8 krajów, 3 pasma górskie, 2 promy i niezliczone awarie! Do tego afrykańskie upały. Tegoroczny rajd przebiegał przez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Włochy, San Marino, Watykan, Tunezję.

Każdy uczestnik jadąc swoim autem udostępniał powierzchnie reklamowe pojazdu, w ten sposób udało się zebrać 1 mln zł. Pieniądze z akcji powędrowały już do instytucji z województwa śląskiego. W tym roku przyszła pora na Opolszczyznę, wybrano m.in. kozielski Dom Dziecka. Dyrekcja i wychowankowie sporządzili listę potrzeb, a organizator akcji odwiedził kozielski ośrodek. Kwota wsparcia w tym wypadku wyniesie 50 tys. zł

- Trafią do nas nowe biurka, szafy, krzesła, narożnik, lodówki, łyżwy, piłki do kosza, siatkówki, nogi oraz rowery - wymienia dyrektor Ewa Miller.

Poza tym placówka otrzyma też 49 tys. zł z przeznaczeniem na pobyt swoich podopiecznych w górach lub nad morzem. Pod opieką Domu Dziecka z Kędzierzyna-Koźla jest obecnie 30 wychowanków w wieku od 12 do 21 roku życia.

Więcej o akcji TU

AL

złombol.jpeg

złombol2.jpeg

złombol3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera