Kamera on-line

Dyrektorzy szpitali i starostowie w województwie walczą o większe pieniądze dla swoich placówek

A co za tym idzie lepszą opiekę medyczną pacjentów, dlatego nie podpisali umów z NFZ na kolejny rok. Negocjacje potrwają dłużej, bo wycena świadczeń zaproponowanych przez fundusz jest zbyt niska. Takie stanowisko przedstawili na konwencie, który odbył się w kędzierzyńskim starostwie.

- W pełni zapewniamy, że pacjenci nie zostaną bez opieki. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia teraz, to te umowy które teraz funkcjonują, są ważne do końca lutego przyszłego roku, w związku z czym mamy prawie trzy miesiące, żeby jakieś decyzje wspólnie podjąć – mówił Marek Staszewski, dyrektor szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak dodał Marek Staszewski, żądania dotyczą zwiększenia ceny za punkt w lecznictwie szpitalnym z 52 do 56 złotych. - Oczywistym jest, że ze względu na terminy, które dzisiaj obowiązują, czyli negocjacje do 9 grudnia, popieramy również przedłużenie tych negocjacji przynajmniej do 20 grudnia – zaznaczył.

Takie jest także stanowisko Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej. Poza dyrektorami szpitali w konwencie wziął również udział Roman Kolek, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Kontraktów na 2017 rok nie podpisali wszyscy dyrektorzy szpitali powiatowych na Opolszczyźnie.

AL

konwent starostów1.jpeg

konwent starostów3.jpeg

konwent starostów2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera