Kamera on-line

Na swą renomę pracowali przez lata. Dekada funkcjonowania oddziału okulistyki w Koźlu

10 lat doświadczeń w leczeniu utraty wzroku na oddziale okulistyki szpitala w Kędzierzynie-Koźlu było okazją do zorganizowania wojewódzkiej konferencji naukowej, na którą zjechali specjaliści z całego regionu. Gościem specjalnym był prof. Andrzej Stankiewicz, były szef okulistyki warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, główny konsultant Ministerstwa Nauki, znany specjalista chorób oczu, obecnie szef kliniki na Śląsku.

Ostatnie 10 lat to spore zmiany na oddziale okulistyki szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Mowa nie tylko o zmianach organizacyjnych, ale również inwestycjach w najnowocześniejszy sprzęt.

To jednak przede wszystkim ludzie tam pracujący i ich zaangażowanie, po to, by nasi pacjenci po prostu byli zadowoleni z leczenia – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.  

Efekty leczenia na oddziale w Koźlu należą do jednych z najlepszych w Polsce, co potwierdził prof. Andrzej Stankiewicz.

- O tym, że świetnie leczycie wzrok wiadomo nie tylko w województwie opolskim, ale i w całym kraju – stwierdził znany ekspert w tej dziedzinie.

Na konferencji skierowanej głównie do praktyków dr Paweł Szkaradek, szef oddziału okulistki w Kędzierzynie-Koźlu i konsultant wojewódzki mówił o programie leczenia neowaskularnej postaci zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem. To obecnie najpoważniejszy problem w walce z chorobami oczu. Zbyt późne rozpoczęcie leczenia powoduje, że przywrócenie wzroku jest właściwie niemożliwe. O tym, co możemy zaproponować pacjentom ze zwyrodnieniem siatkówki omówiła z kolei dr Katarzyna Namyślak-Krajewska.

Niedawno oddział wzbogacił się o nowy warty 400 tys. zł sprzęt. - Udało się go zakupić z pieniędzy przekazanych przez naszego właściciela, czyli kędzierzyńskie starostwo, ale to nie wszystko, bo kolejną zmianą na plus jest utworzenie sal, gdzie zrezygnowaliśmy z łóżek szpitalnych i wprowadziliśmy chirurgię jednego dnia – powiedział dyrektor SP ZOZ Marek Staszewski, który wspólnie z lekarzami planuje kolejne modernizacje i zakupy.

Była też okazja do zaprezentowania planów rozbudowy szpitala, czeka go wielomilionowa inwestycja związana z przebudową bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej. Koszt inwestycji przy wsparciu władz samorządowych powiatu ma wynieść ponad 20 mln zł.

Zobacz materiał Radia Opole Tu

Materiał Radia Park Tu

AL

oczy2.jpeg

oczy6.jpeg

oczy4.jpeg

oczy3.jpeg

oczy5.jpeg

oczy7.jpeg

oczy8.jpeg

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera