Kamera on-line

Taki był ten rok! Zobacz także na Facebooku powiatu

Czas podsumować kończący się rok, a ten dla powiatu obfitował nie tylko w ważne inwestycje, jak chociażby modernizacje głównych dróg, czy zakupy najnowszej aparatury, która z powodzeniem leczy pacjentów na oddziałach szpitala. Ostatnie dwanaście miesięcy to także osiągnięcia sportowe, zarówno te na szczeblu powiatowym czy wojewódzkim, jak i w wydaniu ogólnopolskim, gdzie ZAKSA po latach i bardzo udanym sezonie zdobyła Puchar Polski.

Miło zaskoczyli jednak nie tylko sportowcy, bo na przykład w oświacie liczby wyraźnie pokazywały, że uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych znajdzie się mniej niż przed rokiem. W porę wprowadzone nowe, a nierzadko innowacyjne w skali kraju kierunki nauczania i dobra promocja placówek sprawiły, że kształcenie szybko docenili uczniowie i ich rodzice z innych województw. Dodatkowo powiat zdobył kilka milionów zł z zewnątrz na poszerzenie bazy edukacyjnej, dzięki temu powstają najnowsze pracownie dla uczniów, jakich nie ma nikt inny.

Do szpitala trafiło nie tylko sporo nowego sprzętu, ale lekarze zaczęli operować pacjentów najnowszymi metodami, na ten temat rozpisywały się ogólnopolskie media, przykładem są nasi urolodzy, którzy wprowadzili do codziennej praktyki małoinwazyjne zabiegi w obrębie nerki. Z kolei kozielska okulistyka została po raz kolejny doceniona i wskazana jako jeden z najlepszych oddziałów w kraju.

Sporo wydano na modernizacje dróg, pomijając szereg remontów obejmujących mniejsze odcinki, sztandarową inwestycją była przebudowa ul. Mostowej na os. Azotów, gdzie, aby zdobyć pieniądze na remont trzeba było wykazać się współpracą partnerską z podmiotami gospodarczymi oraz samorządem gminnym. Tylko tak skonstruowany wniosek miał szanse na dofinansowanie. W ten sposób razem z Grupą Azoty ZAK S.A., firmą Chemkol oraz miastem, powiat za ponad 3 mln zł wybudował zupełnie nową, solidnie wzmocnioną nawierzchnię wraz ze ciężką rowerową.

Najważniejsze inwestycje przeprowadzone w powiecie w mijającym roku można zobaczyć TU

Inwestycje powiatu podsumowujemy też na Facebooku, gdzie stworzyliśmy hashtag #Takibyłtenrok

AL

Urolodzy z Koźla podczas pierwszego małoinwazyjnego zabiegu w obrębie nerki, teraz w szpitalu to codzienność.

lap 5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera