Kamera on-line

Setki osób w barwnym orszaku ulicami miasta

W kraju tradycja organizacji orszaków ma już swoją dziewięcioletnią historię, w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano go po raz drugi. Tak jak przed rokiem wzięły w nim udział setki mieszkańców. Finał orszaku zaplanowano na placu Wolności przed starostwem, gdzie trzej królowie oddali pokłon Dzieciątku, wspólnie też kolędowano, a na scenie wystąpili podopieczni Studia Piosenki. Wcześniej wierni z parafii Ducha Świętego maszerowali w orszaku Króla Kacpra, który oznaczono kolorem niebieskim. Kolor zielony przypadł w udziale orszakowi Króla Baltazara, w którym maszerowali wierni z parafii św. Eugeniusza de Mazenod, trzecią nitkę utworzyli parafianie z kościoła św. Mikołaja, których czerwone stroje symbolizowały Króla Melchiora. U zbiegu ul. Judyma i al. Jana Pawła II uczestnicy orszaku odegrali scenę z pałacu Heroda.

- Cieszymy się, że po raz drugi możemy ten dzień w ten sposób świętować, to wspaniałe, że jesteśmy tu wszyscy razem - mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Wydarzenie honorowym patronatem objęła też prezydent miasta Sabina Nowosielska. Patronem tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Kędzierzynie-Koźlu był również biskup opolski Andrzej Czaja.

AL

Filmy i zdjęcia na Facebooku powiatu.

orszak trzech1.jpeg

orszak trzech2.jpeg

orszak trzech3.jpeg

orszak trzech4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera