Kamera on-line

Służby kryzysowe w sprawie grypy ptaków

Trzy posiedzenia służb kryzysowych odbyły się dotąd w kędzierzyńskim starostwie w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków. Pierwsze już 3 stycznia zwołała starosta Małgorzata Tudaj.

W poniedziałek 9 stycznia podczas kolejnego posiedzenia w kędzierzyńskim starostwie zapoznano się z aktualną sytuacją oraz wdrożonymi przez służby weterynaryjne procedurami. Poinformowano też o kolejnym ognisku grypy zlokalizowanym w powiecie namysłowskim. Przypomnijmy, pierwsze w naszym regionie ognisko potwierdzono przed kilkoma dniami w Przewozie w gminie Cisek (powiat kędzierzyńsko-kozielski).

Podczas poniedziałkowego (9.01) posiedzenia służb poinformowano m.in. o zleconym odkażaniu pomieszczeń, a także trwających kontrolach ferm w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, podjęte przez służby działania okazały się skuteczne, sytuacja została opanowana. Przedstawiciele zarządców dróg przekazali informacje o wprowadzanych ograniczeniach na drogach oraz nowym oznakowaniu informującym zmotoryzowanych, chodzi o miejsca, gdzie rozkładane są maty dezynfekujące, a także drogach dojazdowych, które zostały zamknięte TU

Zakazy i ograniczenia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim mają obowiązywać wstępnie do początku lutego, jeśli nie pojawią się kolejne ogniska zakaźne. Działania informacyjne prowadzą m.in. policjanci, strażacy oraz przedstawiciele samorządów.

Komunikat wojewody w sprawie ogniska grypy ptaków w gminie Domaszowice w powiecie namysłowskim TU

Komunikat wojewody ws. pojawienia się ogniska grypy ptaków na Opolszczyźnie TU

AL

Zdjęcia ze spotkania służb w kędzierzyńskim starostwie.

spotkanie sztabu5.jpeg

spotkanie sztabu4.jpeg

spotkanie sztabu2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera