Stacja meteorologiczna ma stanąć w Kędzierzynie-Koźlu

Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Ustalono na nim, że dzięki zaangażowaniu zainteresowanych stron realizacja inwestycji ma szanse nastąpić jeszcze w tym roku.

Póki co nie ma możliwości określenia, z której strony dochodzą zanieczyszczenia, bo stacja pomiarowa na os. Piastów analizuje jedynie skład powietrza. W spotkaniu u wojewody Adriana Czubaka wzięła udział starosta Małgorzata Tudaj, prezydent miasta Sabina Nowosielska, a także Krzysztof Gaworski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Opolu, Roland Mutwin, Doradca Wojewody Opolskiego, Małgorzata Kałuża–Swoboda, Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciel Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Oprac. AL

Foto: OUW