Kamera on-line

Siatkarki z I Liceum Ogólnokształcącego mistrzyniami powiatu!

Za nami Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt - "Licealiada". Zawody rozgrywane były systemem ”każdy z każdym”, gdzie  udział wzięły drużyny I LO, II LO, ZS nr 1, ZS nr 3.

Pierwszy mecz dziewczęta z kozielskiego ogólniaka rozegrały z Budowlanką, pokonując ją 2:0. Kolejny mecz ze Sławięcicami również nie sprawił problemu i tym samym zakończył się zwycięstwem 2:0. Ostatnia potyczka to mecz z gospodarzem zawodów - II LO im. Mikołaja Kopernika. Od samego początku było jasne, że pojedynek będzie bardzo zacięty. Już w pierwszym secie oba zespoły szły łeb w łeb. Ogromne emocje pojawiły się w końcówce seta, gdzie LO z Koźla po bardzo dobrej grze zwyciężyło 26:24. Drugi set był niestety nieudany w wykonaniu dziewcząt. Konsekwentna gra przeciwniczek doprowadziła do wyrównania spotkania. O zwycięstwie drużyny miał zdecydować  tie-break. W tym momencie emocje sięgnęły zenitu. Niesamowite akcje w obronie i ataku, po jednej i po drugiej stronie siatki, pokazały wysoki poziom umiejętności obu drużyn.  Koniec końców klasę pokazały siatkarki I LO, które do samego końca kontrolowały wynik spotkania i zachowały zimną krew do ostatniej sekundy, tym samym wygrywając tie-break do 10.

Gratulujemy znakomitym siatkarkom zasłużonego sukcesu! A oto skład drużyny kozielskiego LO: Anna Gustaw, Laura Jarosz, Maja Łubczonek, Julia Barczak, Karolina Szewczyk, Barbara Wilk, Paulina Buraczewska, Paulina Wojtowicz, Wiktoria Rosłońska, Dominika Samson, Julia Morka. Trenerem jest profesor Iwona Pelc.

Teraz dwie najlepsze drużyny (I LO i II LO) będą nas reprezentowały na szczeblu wojewódzkim.

Oprac. AL

sport zdjok.jpeg

×

Zapisz się do newslettera