Kamera on-line

Wiodąca na rynku firma produkująca farby patronem "Budowlanki"

Dziś (25.01) oficjalnie oddano do użytku klasę patronacką Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, której remont został sfinansowany przez firmę PPG Deco. Zapewniła ona wszelkie niezbędne materiały -  tynki, farby, lakiery. Od teraz klasa patronacka jest wizytówką współpracy szkoły i firmy, jej remont wykonali sami uczniowie. Patronat PPG Deco zapewni im podniesienie kwalifikacji, co da przewagę konkurencyjną na rynku pracy, wkrótce bowiem odbędzie się cykl specjalistycznych szkoleń.

– Każda tego typu inicjatywa jest dla nas bardzo ważna, bo wiadomo, że potrzeby finansowe szkół przewyższają nasze możliwości finansowe. Z punktu widzenia uczniów klas o profilu budowlanym ogromną wartością jest też kontakt ze specjalistami i możliwość poznawania i doskonalenia nowych technologii pod ich okiem – mówił wicestarosta powiatu Józef Gisman.

Popularna kozielska „Budowlanka” od września uczestniczy w programie „Kreatywna Szkoła Dekoral”, zorganizowanym przez Akademię Techniczną PPG Deco. Szkoła prowadzona przez powiat została zaproszona do programu jako jedna z 20 szkół z całej Polski. Wpłynęła na to wcześniejsza współpraca z wrocławskim przedsiębiorstwem, jak i również sukcesy uczniów w Turnieju „Złota Kielnia”, Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych” oraz wysokie wyniki zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Firma PPG Deco obejmuje patronatem klasy/zawody budowlane takie jak technik budownictwa,  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz. W ramach programu „Kreatywna Szkoła Dekoral” zapewnia uczniom i nauczycielom przedmiotów zawodowych budowlanych nieodpłatną możliwość poszerzenia kwalifikacji w ramach szkoleń praktycznych oraz teoretycznych  z zakresu aplikacji materiałów dekoracyjnych i budowlanych.  Szkolenia te są prowadzone przez wykwalifikowanych Trenerów Akademii.  

PPG Deco Polska Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral. Wyroby firmy, to cenione przez konsumentów indywidualnych oraz przez profesjonalistów, najwyższej klasy produkty, wykorzystywane w kraju i za granicą. Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries - światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych.

AL

aula patronat1.jpeg

aula patronat3.jpeg

aula patronat2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera