Kamera on-line

Będzie wielki polonez dla maturzystów na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu

Poloneza poprowadzi Zygmunt Babiak, aktor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Towarzyszyć mu będzie Aleksandra Sałacka, II Wicemiss Opolszczyzny 2016, mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Imprezę zaplanowano na 8 lutego (środa), na godz. 12.00. Jej współorganizatorem jest kędzierzyńskie starostwo.

- Rok temu jako maturzystka I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu miałam swoją studniówkę, w tym roku byłam na kolejnej studniówce jako osoba towarzysząca. Póki co udało mi się zatańczyć poloneza dwa razy, ale cieszę się, że tym razem będę mogła zatańczyć poloneza w tak wyjątkowy sposób, prowadząc maturzystów z mojego powiatu - mówi Ola.

Zygmunt Babiak zadebiutuje w roli prowadzącego poloneza w Kędzierzynie Koźlu.

- Trochę byłem związany artystycznie z tym miastem, więc się cieszę, ale też trochę mam cykora, bo po raz pierwszy poprowadzę młodzież  z Kędzierzyna-Koźla. Ale i tak jestem przekonany, że będzie pięknie – powiedział.

W czasie imprezy wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestniczących w niej maturzystów, które znajdzie się w Gazecie Wyborczej 9 lutego. Relację z imprezy będzie można śledzić na bieżąco na stronie opole.wyborcza.pl, a także w innych mediach: Radiu Park, KK24.pl, Nowej Gazecie Lokalnej, TVM oraz Tygodniku 7 DNI.

Współorganizatorem poloneza jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, a partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle i  Politechnika Opolska.

PROGRAM POLONEZA DLA MATURZYSTÓW:
Godz.11.40 - zbiórka uczniów – plac Wolności 13, Kędzierzyn-Koźle, przed budynkiem Starostwa Powiatowego.
Godz.11.50 - próba układu choreograficznego
Godz. 12.00 – start poloneza
Godz. 12.30/45 - wspólne zdjęcie maturzystów

Oprac. al

polonez.jpeg

×

Zapisz się do newslettera