Kamera on-line

Ta współpraca wyjdzie wszystkim na dobre. Powiat i przedsiębiorcy będą kusić uczniów jeszcze lepszą ofertą

Kędzierzyńskie starostwo chce jeszcze szerszej współpracy szkół z firmami. Powiat, który jest organem prowadzącym dla placówek ponadgimnazjalnych, zamierza wspólnie promować i tworzyć nowe klasy patronackie, stypendia dla uczniów oraz wzmacniać praktyczną naukę zawodu u potencjalnych pracodawców. To tematy drugiego posiedzenia powołanej przez starostę Małgorzatę Tudaj Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, w której szeregi dołączyły kolejne przedsiębiorstwa: Cewe-Fotojoker, Imfitex, Rynek.KK24.pl, EBM Consulting, Digicos-Erpol, Cebrom.

Przypomnijmy, że rada będzie wspierać szeroko rozumiany rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, szczególnie działań innowacyjnych oraz zapewniających transfer technologii. Jednym z tematów przewodnich będzie również oświata.

Podczas spotkania mówiono o wyzwaniach lokalnego rynku pracy w kontekście zbliżającego się naboru do szkół średnich, ofercie Powiatowego Urzędu Pracy oraz kursach i szkoleniach dla nowych pracowników, a także funkcji doradcy zawodowego, który w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego ukierunkowuje młodzież w wyborze odpowiedniego zawodu, co jest swoistym ewenementem, ponieważ powiat jest jednym z nielicznych, gdzie młodzi ludzie mogą liczyć na fachowe doradztwo, które udzielane jest przez wspomnianego specjalistę.

Przedsiębiorcy skupieni w Powiatowej Radzie Przedsiębiorczości będą informować o swojej działalności poprzez portale Rynek.KK24.pl oraz KK24.pl, to obecnie najpoważniejsze pod względem oglądalności media internetowe w powiecie, docierają do tysięcy odbiorców dziennie.

Członkowie rady to szefowie dużych, średnich i małych przedsiębiorstw z powiatu, reprezentujących różne branże, jak np. Solidaris, Kofama, Komet-Urpol, Pexim, Seko Serwis czy Jokey Plastik albo Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji. Wielu zależy na pozyskiwaniu nowych, dobrze wykwalifikowanych pracowników, którzy zwiążą się z firmą na dłużej.

Więcej zdjęć na Facebooku powiatu.

AL

DSC_0216.jpeg

DSC_0218.jpeg

DSC_0247.jpeg

DSC_0211.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera