Kamera on-line

„Babciu, Dziadku nie daj się oszukać!”

Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja i Komenda Powiatowa Policji przy współorganizacji  Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzili II edycję konkursu plastyczno–fotograficznego „Żyj bezpiecznie w swoim domu, mieście i powiecie” pod hasłem „Babciu, Dziadku nie daj się oszukać!”

Podczas spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka wręczono nagrody. Na uroczystość przyszło około 400 seniorów, aby zobaczyć swoje wnuczęta, w tym seniorzy z Domu Dziennego Pobytu na Pogorzelcu i na Piastach, także z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas krótkiej prezentacji przestrzegano starsze osoby przed otwieraniem drzwi nieznajomym, pochopnym zawieraniem umów, czy telefonami z prośbą o przelanie pieniędzy. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie wyobraźni plastycznej i popularyzacja fotografii, a także propagowanie zagadnień związanych z profilaktyką bezpieczeństwa wśród osób starszych.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów, wpłynęło 13 prac plastycznych i 3 fotografie. W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła Katarzyna Muzyka z II LO, a w kategorii gimnazjum Anna Niederfeld z PG 6. Ze szkół podstawowych najlepsze prace wykonali uczniowie: Julia Korbela z PSP 15, Igor Wróbel z PSP 6 i Natalia Bajer – PSP 16. Najładniejszą fotografię wykonał Krzysztof Antonik z II LO, zatytułowaną „Babciu! Nie otwieraj nieznajomym!” Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Konkurs odbył się również pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dodatkowe nagrody ufundowali: FOTOJOKER  Sp. z o. o, Hotel Hugo, Restauracja Villa Vanilla, Helios, MOK, KLUB Turystyki Kajakowej „REJAK”.

Oprac. AL

dzień babci1.jpeg

dzień babci2.jpeg

dzień babci3.jpeg

dzień babci4.jpeg

dzień babci5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera