Kamera on-line

Powiat tworzy własny chór! Nabór przerósł frekwencyjne oczekiwania

40 osób przyszło na pierwszą próbę powiatowego chóru, który powstaje z inicjatywy kędzierzyńskiego starostwa. W szkole muzycznej na os. Pogorzelec zjawili się zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy. Wszystkich łączy jedno – wspólna chęć śpiewania.

Podczas pierwszego spotkania udało się nie tylko zaplanować kolejne próby i omówić sprawy organizacyjne, ale również po raz pierwszy wspólnie zaśpiewać.

- Powiem szczerze, słuchałem wszystkich z uwagą i muszę powiedzieć, że nikt nie fałszował, mamy szczęście, najważniejsze będą jednak chęci do pracy, a tej czeka nas sporo – mówi Gotfryd Włodarz, dyrygent i zarazem dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kędzierzynie-Koźlu. Ten, kto miał okazję rozwijać swoje umiejętności pod jego wodzą wie, że jest wymagającym nauczycielem.

Chór będzie reprezentował powiat na przeróżnych wydarzeniach kulturalnych nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu. Wkrótce powstanie też oficjalne logo chóru, a także padną pierwsze propozycje tego, jak nazwać nową powiatową formacje muzyczną. Swoje propozycje mogą również zgłaszać mieszkańcy, najciekawsze będą nagradzane, wystarczy skontaktować się z wydziałem promocji Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Zdjęcia i film z pierwszej próby na Facebooku powiatu.

AL

chór powiatowy1.jpeg

chór powiatowy2.jpeg

chór powiatowy3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera