Powiat szykuje duże remonty na drogach. Na początek Wojska Polskiego

Będzie kompleksowa przebudowa ul. Wojska Polskiego od wiaduktu kolejowego do osiedla Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na to zadanie. Ruszył też przetarg na modernizację kolejnego odcinka al. Jana Pawła II, ogłoszony został przez urząd miasta, a kędzierzyńskie starostwo przekazało dotację na to zadanie w kwocie ponad pół mln zł.

W przypadku planowanej przez starostwo przebudowy ul. Wojska Polskiego, koszt robót wyniesie według szacunków ponad 1,5 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z budżetu powiatu, rządowego programu oraz miasta, które również wesprze tę inwestycję kwotą 560 tys. zł, do remontu dorzuciła się też Grupa Azoty. To nie tylko wymiana nawierzchni ulicy, która zostanie solidnie wzmocniona, to także budowa nowej ścieżki rowerowej, zostanie ona usytuowana po jednej stronie i przedzielona pasem zieleni.

Oferty są przyjmowane do 24 lutego. To pierwszy etap przebudowy ul. Wojska Polskiego, kolejne remonty w tym rejonie będą kontynuowane w kolejnych latach.

Szczegóły przetargowe ul. Wojska Polskiego TU