Kamera on-line

Elektryka XXI wieku – czyli w jakim kierunku zmierza świat!

Od najnowszych systemów stosowanych w firmach i gospodarstwach domowych, po samochody elektryczne. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się siódme już seminarium naukowe, na które zjechali eksperci z całej Opolszczyzny. Szkoła chce być jeszcze bliżej pracodawców i wciąż zmieniającego się rynku pracy. Ostatnie lata wyraźnie pokazują, że szefowie firm coraz częściej sami zgłaszają się do szkół z pytaniem o absolwentów w konkretnych zawodach, dlatego placówka w Azotach chce być na bieżąco z aktualnym i przyszłym zapotrzebowaniem, by jeszcze lepiej dopasowywać ofertę kształcenia.

Te firmy wciąż się rozwijają, zwiększają zatrudnienie, dlatego poprzez nasze seminarium chcemy pokazywać uczniom i ich rodzicom, że pracodawca już tu jest i na nich czeka – mówi Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

Seminarium oficjalnie otworzył wicestarosta Józef Gisman, który w imieniu starosty oraz zarządu powiatu życzył wszystkim owocnych prelekcji i udanego nawiązywania nowych kontaktów, gimnazjalistom z kolei trafnych wyborów w podejmowaniu decyzji, co do dalszego etapu kształcenia. – Ta szkoła jest świetnym przykładem na to, jak współpracować z uczelniami, przemysłem i oświatą, i pokazywać, co w naszym środowisku jest istotne i ważne – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

W seminarium wzięła również udział Danuta Wróbel, przewodnicząca Rady Powiatu, dyrektorzy poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych, a także naukowcy oraz szefowie firm, także tych skupionych w Powiatowej Radzie Przedsiębiorczości. Seminarium odbyło się pod patronatem starosty powiatu.

Film i zdjęcia na Facebooku powiatu.

AL

DSC_0511.jpeg

DSC_0498.jpeg

DSC_0497.jpeg

DSC_0522.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera