Kurator Oświaty o Akademii Morskiej w Kędzierzynie-Koźlu: To bardzo dobra wiadomość dla Opolszczyzny

- To bardzo dobra wiadomość dla powiatu i całego województwa – tak Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty skomentował plany utworzenia w Kędzierzynie-Koźlu oddziału Akademii Morskiej w Szczecinie.

Mówił o tym przy okazji dzisiejszej (3.03) konferencji prasowej w kędzierzyńskim starostwie, która dotyczyła wdrażanej reformy oświaty.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu jest jedną z dwóch szkół w Polsce, która kształci w zawodzie technik żeglugi. – Sądzę, że ten zawód będzie się cieszył jeszcze większą popularnością, mając na uwadze plany reaktywacji żeglugi na Odrze – dodał Michał Siek.

Pomysł utworzenia wydziału Akademii Morskiej zbiega się z rządowym planem przywrócenia żeglugi na Odrze. To również szansa na zatrzymanie u nas młodzieży, w szczególności absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej, którzy mogliby kontynuować naukę na miejscu.

Przypomnijmy, że przedstawiciele akademii skontaktowali się niedawno ze starostą Małgorzatą Tudaj i poinformowali o planach utworzenia wydziału w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwsze poważne rozmowy w tej sprawie już się odbyły.

Natomiast jeśli chodzi o wdrażaną reformę oświaty, Michał Siek przygotowania do jej całkowitego uruchomienia na poziomie powiatowym ocenił modelowo. – Podobnie jest w mieście, z kolei nie mamy jeszcze wszystkich uchwał z gmin wiejskich powiatu – stwierdził kurator oświaty.

O planach utworzenia akademii Onet.pl TU

Konferencję otworzyła starosta Małgorzata Tudaj.

DSC_0545.jpeg

DSC_0560.jpeg