Kamera on-line

Powiat razem z uniwersytetem. Coraz bliżej do uruchomienia kierunku medycznego na UO

Na Uniwersytecie Opolskim podpisano dziś (13.03) umowę, w myśl której kędzierzyńskie starostwo przekazało uczelni pieniądze na uruchomienie kierunku medycznego. Ruszy on od października, a studenci będą odbywali praktyki w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie później mogą rozpocząć pracę.

- To pierwsza w województwie jednostka samorządu terytorialnego, która przekazuje nam pieniądze na kierunek lekarski – mówił prof. Marek Masnyk, rektor UO, który podkreślił, że współpraca uniwersytetu z samorządem układa się modelowo.

W przyszłym tygodniu kwota środków zadeklarowanych na utworzenie kierunku od pozostałych darczyńców przekroczy 3 mln zł – podkreślił prof. Marek Masnyk.

- Dla nas jest to wydarzenie historyczne, bo uczestniczymy w tworzeniu kierunku lekarskiego, to dla naszego powiatu bardzo istotne, bo funkcjonuje u nas sporo szkół ponadgimnazjalnych, a ich absolwenci najczęściej wyjeżdżają do ościennych województw, a my to chcemy zmienić. Poza tym, mamy dobry szpital, który rozbudowujemy od 18 lat i widzimy problemy z kadrą medyczną, a kierunek medyczny w Opolu będzie sporą szansą na ściągniecie medyków do nas – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman, który dodał, że przyszła współpraca jeszcze się rozszerzy, zadeklarował też dalszą wszechstronną pomoc.

Przypomnijmy, jakiś czas temu w gabinecie starosty Małgorzaty Tudaj podpisano porozumienie w sprawie kształcenia studentów nowego kierunku w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski przekazał władzom uniwersytetu w formie darowizny 50 tys. zł.

AL

Na uniwersytecie umowę z ramienia powiatu podpisali wicestarosta Józef Gisman oraz skarbniczka Wiesława Trelka.

DSC_0594.jpeg

DSC_0589.jpeg

DSC_0582.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera