Kamera on-line

E-sportowcy z ZSTiO znów wśród najlepszych w kraju

Duży sukces odnieśli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu na rozegranych w Kielcach Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas E-Sportowych "School Challenge". We wrześniu 2015 roku ZSTiO jako pierwsza szkoła w Polsce wprowadziła  dodatkowe zajęcia z e-sportu. Okazało się, że e-sport jest tak popularny wśród młodych ludzi, że rok później już 17 szkół w kraju utworzyło profil e-sportowy i powstają kolejne.

W Kielcach drużyna Adversa Esports z kl. II wspierana przez zawodnika z kl. III EL zwyciężyła w turnieju  Counter Strike: Global Offensive (drużyna z kl. I zajęła 3 miejsce w grupie). Natomiast  drużyna Team Solo Jungle z kl. I wspierana przez zawodnika z kl. III INF wygrała turniej League of Legends. Nasi zawodnicy rywalizowali  m.in. z drużynami z Kielc, Morąga, Krakowa, Piekar Śląskich, Jaworzna. Trenerem zawodników z ZSTiO jest Kamil "Hope" Tarka. Opiekunami drużyn podczas Mistrzostw byli p. W. Świder i p. P. Skuza.

Podczas treningów młodzież uczy się taktyki, współdziałania w grupie, opracowuje strategie. Jednocześnie jako przyszli informatycy musi znać się na konfigurowaniu i administrowaniu sieciami komputerowymi, na postawieniu serwera, czy też zbudowaniu strony internetowej. Najważniejsze, by pomyślnie zdać egzaminy zawodowe i uzyskać tytuł technika.

Środki na zajęcia  e-sportowe realizowane w ramach innowacji pochodzą z budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Młodzi zawodnicy przygotowują się już do kolejnych turniejów. 13-14 maja  ZSTiO organizuje   finał turnieju „K-K  Tournament” w CS GO i LoLa.  Środki finansowe na  nagrody  pochodzą z budżetu  Starostwa Powiatowego  w Kędzierzynie-Koźlu.

Oprac. AL

Zobacz materiał Radia Park TU

Składy drużyn:

CS:GO (zdobywcy Mistrzostwa w kat. Counter Strike: Global Offensive)

Kacper Krawiec

Szymon Kazik

Olaf Tłuk

Michał Hennig

Michał Zalewski

LoL (zdobywcy Mistrzostwa w kat. League of Legends)

Marcin Olszówka

Paweł Kochanowski

Marcin Puzio

Kamil Biesiada

Natan Vogt

CS:GO (III miejsce w grupie Counter Strike: Global Offensive)

Marcin Małecki

Marcin Alder

Patryk Jaszkiewicz

Adam Brągoszewski

Robert Filusz

e-sport1.jpeg

e-sport2.jpeg

e-sport3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera