Kamera on-line

Całą Dębową można przejechać na rowerze. Powstała ponad 4-kilometrowa ścieżka

Znakomity przykład współpracy trzech samorządów: powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i gmin Kędzierzyn-Koźle oraz Reńska Wieś. Wokół akwenu Dębowa można przejechać na rowerze lub po prostu przespacerować się nową ścieżką, której budowa kosztowała ponad 400 tys. zł. Szlak rowerowo-pieszy ma ponad 4 km.

- Dobrze jeśli samorządy ze sobą współpracują, w naszym przypadku tak się właśnie dzieje, i bardzo dobrze, bo dzięki temu udaje się wspólnie zakończyć kolejną inwestycję – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Nasza gmina zapłaciła 207 tysięcy, a powiat i miasto dołożyły po 100 tysięcy. Razem ze ścieżką powstało też 50 dodatkowych miejsc parkingowych zaznaczył wójt Reńskiej Wsi Marian Wojciechowski.

O tym, że ścieżka cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców mówił wicestarosta Józef Gisman. – Często tędy jeżdżę i widzę nie tylko rowerzystów, ale również osoby z kijkami – stwierdził.

Prezydent Sabina Nowosielska przekazała, że w sezonie letnim, podobnie jak w latach poprzednich, na Dębową będzie można dojechać autobusami komunikacji miejskiej. Dodatkowo chodnik przy ul. Głubczyckiej zostanie wyremontowany, powstanie tam też ścieżka rowerowa.

Tekst i foto: AL

Debowa1.jpeg

Debowa2.jpeg

Debowa3.jpeg

Foto: Lokalna24.pl

650x480-crop-90-images_djmediatools_dji_0007.jpg.1.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera