Kamera on-line

Uczniowie dwóch naszych szkół powalczą na ogólnopolskiej olimpiadzie wynalazczości

W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Z Kędzierzyna-Koźla do olimpiady przystąpiła grupa uczniów z klasy II technik technologii chemicznej Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w składzie: Patrycja Surmiak, Szymon Kabs i Błażej Szulc oraz drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, którą reprezentowali: Kamil Maśnica, Wojciech Rafa, uczniowie klasy II w zawodzie technik mechatronik i Rafał Widera uczeń klasy III technikum również w zawodzie technik mechatronik. Ten etap olimpiady zakończył się sukcesem dla Patrycji Surmiak, Szymona Kabsa i Wojciecha Rafy i to oni tworzą drużynę, która będzie reprezentować okręg opolski w zawodach ogólnopolskich w czerwcu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Celem olimpiady jest zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym.

Program eliminacji obejmował etap teoretyczny i praktyczny, w którym uczestnicy oceniani byli zarówno indywidualnie jak i drużynowo. W części pisemnej musieli wykazać się biegłą znajomością ustawy dotyczącej prawa własności przemysłowej i historii wynalazków, natomiast część ustna wymagała od uczestników umiejętności związanej z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych.

- Bardzo nas cieszy, że uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu są tak otwarci na wiedzę i chętnie podejmują niełatwe wyzwania, czego dowodem jest udział w kolejnych edycjach olimpiady – mówią opiekunki Anna Ledwig i Eliza Baron.

Szkoły ponadgimnazjalne w powiecie nadzorowane są przez kędzierzyńskie starostwo.

Oprac. AL

Olim_B_2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera