Kamera on-line

Przepłynęli 20 tysięcy basenów dla wielkiego Polaka – rekordowa niedziela w Kędzierzynie-Koźlu

Dwa duże wydarzenia sportowe odbyły się w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu. Oba zorganizowane, by uczcić pamięć o Janie Pawle II. Bardzo wiele osób skorzystało ze słonecznej aury i postanowiło pobiec w mini maratonie, po którym uczestnicy przeszli pod papieski pomnik w parku Pojednania, by oddać hołd wielkiemu Polakowi. Razem z mieszkańcami szła starosta Małgorzata Tudaj, która objęła wydarzenie swym patronatem. Mini maraton zorganizowało stowarzyszenie rodzin zastępczych „Dobra rodzina”.

Niedziela jednak na sportowo zaczęła się z samego rana, o 7.00 na krytej pływalni wystartował VI Memoriał Pływacki ku czci naszego papieża. Starosta i prezydent Sabina Nowosielska znalazły się w wodzie jako pierwsze, wspólnie też odgwizdały początek wielkiej sztafety, w której padł rekord w liczbie przepłyniętych basenów, to aż 20 764, w zeszłym roku naliczono 18 616. Przez całą niedzielę w wodzie znalazły się 302 osoby. Płynęli wszyscy, starsi i młodsi, niektórzy spędzili w wodzie kilka godzin. Finał zawodów odbył się punktualnie o godzinie 21.37, wówczas z wody wyszedł ostatni z uczestników, a na tafli rozciągnięto flagę Olimpiad Specjalnych.

Naszym celem było upamiętnienie 12 rocznicy śmierci papieża, bardzo cieszy nas frekwencja, w tym roku przyszło wiele nowych osób – mówi Ewa Hałambiec, przewodnicząca zespołu organizacyjnego sztafety i jej pomysłodawczyni. Podczas memoriału medalami uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla olimpiad.

Galeria na Facebooku powiatu.

AL

Sztafeta pływacka:

memoriał-jan-paweł-II-kędzierzyn-koźle-kryta-pływalnia.jpeg

DSC_0349.jpeg

DSC_0376.jpeg

Mini maraton:

DSC_0804.jpeg

DSC_0833.jpeg

DSC_0841.jpeg

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera