Kamera on-line

Praca i edukacja na wyciągnięcie ręki. Tłumy na targach w Kędzierzynie-Koźlu

Starosta Małgorzata Tudaj i marszałek województwa Andrzej Buła oficjalnie otworzyli Targi Pracy i Edukacji w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku wydarzenie odbywało się jednocześnie w dwóch halach, w dużej targi pracy, a w mniejszej giełda edukacyjna dla gimnazjalistów. W II liceum im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie zjawiły się setki osób.

- Nasze firmy zgłosiły 380 ofert pracy na 680 stanowisk i 138 ofert pracy za granicą na 740 stanowiska – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która zwróciła się też do gimnazjalistów. – Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu kończymy dla was projekty, które dadzą wam zupełnie nowe możliwości edukacyjne, ci, którzy wybrali nasze szkoły szybko przekonali się, że kształcimy na wysokim poziomie, a teraz m.in. dzięki nowoczesnym pracowniom ten poziom będzie jeszcze wyższy – dodała starosta.

Marszałek Andrzej Buła i Małgorzata Tudaj podkreślili, że nadal kładziony będzie nacisk na kształcenie zawodowe, a oferta szkół powiatowych w tym zakresie jest niezwykle bogata. W mediach trwa obecnie kampania promująca szkoły średnie, opracowany został też specjalny przewodnik po placówkach, to wszystko ma ułatwić wybór najdogodniejszej szkoły średniej.  

Oczywiście podczas targów można było uzyskać szeroką pomoc w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych, jak również sporo dowiedzieć się na temat dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Tu informacjami służyli pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy.

W części oficjalnej wzięli również udział: wicestarosta Józef Gisman, a także Danuta Wróbel, przewodnicząca Rady Powiatu. Gminę Kędzierzyn-Koźle reprezentował wiceprezydent Wojciech Jagiełło. Obecni byli też dyrektorzy szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, szefowie jednostek. Targi poza urzędem pracy i starostwem zorganizowała komenda hufca OHP.

Zaprezentowano pełną ofertę szkół ponadgimnazjalnych, tym razem w efektownej prezentacji pn. „Twoje miejsce, twój czas”. I to ona przyciągnęła tłumy gimnazjalistów. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych gotowali, przebierali się i prezentowali na żywo możliwości, jakie daje współczesna elektronika.

- Targi to przede wszystkim możliwość pozyskania informacji i znalezienia pracy, a wszystko to w jednym miejscu, bez konieczności biegania z instytucji do instytucji, dla młodych to bardzo trafny przekaz, mają okazję przekonać się z czym w praktyce wiąże się nauka w danej szkole, to z pewnością ułatwia im podjęcie decyzji – mówili mieszkańcy powiatu, którzy przyszli do kędzierzyńskiego liceum.  

AL

Foto: AJ

_IMP9384.jpeg

_IMP9390.jpeg

650x480-crop-90-images_djmediatools_xitargi_3.jpeg

_IMP9355.jpeg

_IMP9327.jpeg

_IMP9342.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera