Kamera on-line

Szpitale trafią do sieci – konwent starostów województwa

Szpitale powiatowe w kontekście planowanych zmian legislacyjnych – to jeden z tematów Konwentu Starostów Województwa Opolskiego, który odbył się w czeskim Kravare-Kouty. Nasz powiat reprezentowała starosta Małgorzata Tudaj, a SP-ZOZ dyrektor Marek Staszewski.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu trafi do tzw. sieci szpitali, dzięki czemu będzie miał zagwarantowany kontrakt na leczenie pacjentów. Starostowie z województwa rozmawiali m.in. o wprowadzanym ryczałcie oraz dalszych szczegółach finansowania opieki zdrowotnej pacjentów. To bodaj najważniejszy temat konwentu, bo dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i innych powiatów w regionie.

Ale wśród tematów znalazła się także sprawa remontów dróg w świetle dotacji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej – 2017, jedno z takich zadań jest aktualnie realizowanych przez nasz powiat, chodzi o remont ul. Wojska Polskiego. Ale niedawno powiat zakończył kompleksową modernizację ul. Mostowej, również z rządowego programu. W obu przypadkach za połowę remontu płaci starostwo oraz partnerzy zewnętrzni.

Podczas konwentu starostowie omawiali też kwestie finansowania Domów Pomocy Społecznej.

AL

Kongres Czechy1.jpeg

Kongres Czechy2.jpeg

Kongres Czechy3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera