Kamera on-line

Partnerstwo powiatów: 200 uczniów zdobywało wiedzę za granicą

Uczniowie z  Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu przebywali w powiecie Hohenlohe. To efekt partnerstwa naszego powiatu z powiatem w Niemczech, które to zakłada m.in. wymianę naszej młodzieży. Zawarte przed laty partnerstwo pozwoliło do tej pory na wszechstronną edukację około 200 naszych uczniów. Podopieczni z ZS nr 1 wyjeżdżali do Hohenlohe już siedem razy. W tym czasie odbywały się też rewizyty.

Tym razem zorganizowano wspólne zajęcia w Karoline - Breitenger - Schule w Kűnzelsau.

- Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a dwoje uczniów naszej szkoły, w ramach zajęć gastronomicznych  przygotowało wspólny posiłek wraz z kolegami z Niemiec. Odwiedziliśmy też Stuttgart, gdzie zawitaliśmy do muzeum Mercedesa, a kolejnego dnia zostaliśmy oprowadzeni po firmie "Wűrth", która specjalizuje się w tworzeniu śrub oraz narzędzi pomocniczych. Następnie przeprowadziliśmy dyskusję o kształceniu zawodowym w obu krajach - mówią opiekunki Ewelina Kowaś, Kornelia Stiler oraz Anna Księżyk.

Plan wizyty zakładał też spotkanie w tamtejszym starostwie, gdzie goście dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat  powiatu Hohenlohe.

- W ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas otrzymaliśmy od młodzieży niemieckiej słodki poczęstunek. Teraz będziemy kontynuować znajomość z nowymi przyjaciółmi na Facebooku i już czekamy na  ich wizytę w Zespole Szkół nr 1 – dodają opiekunki.

AL

wizyta w hohenlohe1.jpeg

wizyta w hohenlohe2.jpeg

wizyta w hohenlohe3.jpeg

wizyta w hohnelohe4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera