Kamera on-line

Starostwo po remoncie. Nowy dach i oświetlenie

Okazale prezentuje się teraz gmach Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Zakończono kompleksowy remont dachu, a dodatkowo wymieniono oświetlenie, przez co budynek zyskał nie tylko wizualnie, ale i praktycznie.

Wymiana dachu była pilną inwestycją, dlatego powiat rozpoczął remont jeszcze w poprzednim roku. Podczas opadów deszczu, woda w większych ilościach przedostawała się do wewnątrz i to z wielu miejsc poszycia dachowego, dlatego doraźny remont nie miał sensu, do inwestycji należało podjeść kompleksowo. Konstrukcja została solidnie wzmocniona, a wykonawca – firma specjalizująca się w remontach dachów – udzielił 5-letniej gwarancji. Modernizacja kosztowała 468 tys. zł.

Plac Wolności to od pewnego czasu najbardziej reprezentacyjne miejsce w Kędzierzynie-Koźlu, miano „drugiego rynku” zyskało tuż po przeprowadzonej przez starostę rewitalizacji skweru, na którym pojawiła się też fontanna i od czasu oddania do użytku, jest najchętniej odwiedzanym terenem w centrum miasta.

AL

Podświetlona teraz wieża zegarowa to od lat nieodłączny symbol miasta i powiatu, każdego dnia w południe emitowany jest hejnał.

dach1.jpeg

dach2.jpeg

dach3.jpeg

dach4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera