Kamera on-line

Tarcze kuratora dla najlepszych szkół w regionie. Złoto dla kędzierzyńskiego Zespołu Szkół nr 3

Dyrektorzy i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali złote, srebrne i brązowe tarcze jakości z rąk kuratora opolskiego Michała Sieka. Uroczystość odbyła się Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu. To efekt rankingu „Perspektyw 2017”, najbardziej wiarygodnego i prestiżowego rankingu w Polsce. Powiatowe szkoły średnie z Kędzierzyna-Koźla i w tym roku mają się czym chwalić, bo wypadły w rankingu całkiem nieźle.

9 szkół z województwa otrzymało złote tarcze, czyli najwyższy znak jakości. W tym gronie po raz pierwszy znalazł się Zespół Szkół nr 3 z Kędzierzyna-Koźla. Popularna szkoła ze Sławięcic znakomicie kształcąca m.in. chemików, została sklasyfikowana w pierwszej piątce najlepszych techników na Opolszczyźnie.

Podczas gali, w której wziął udział wicestarosta Józef Gisman wręczono też 9 srebrnych tarcz, a brązowe tarcze jakości odebrało 12 placówek.

Mamy bardzo dobre szkoły, ale ranking potwierdza coś jeszcze, szczególną atmosferę w nich panującą, dlatego młodzież tak chętnie je wybiera – mówił Józef Gisman.

- Również w tym roku przygotowaliśmy dla absolwentów gimnazjów niezwykle bogatą ofertę kształcenia - podkreśliła Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa.

Skok zaliczyło technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azotów (brązowa tarcza jakości), które sklasyfikowano na 15 miejscu na Opolszczyźnie. Na miejscu 17 z brązową tarczą znalazło się technikum Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Koźla. Wśród liceów wysoko, bo na 7 miejscu w województwie sklasyfikowano kędzierzyńskie II LO im. Mikołaja Kopernika (srebrna tarcza jakości), na 16 miejscu liceum im. Henryka Sienkiewicza z Koźla.

AL

tarcze kuratora1.jpeg

tarcze kuratora3.jpeg

tarcze kuratora2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera