Kamera on-line

Szpital znów na plusie!

Z roku na rok poprawia się sytuacja finansowa kozielskiego szpitala. Udane negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia spowodowały, że placówka otrzymała pieniądze za wszystkie nadwykonania, czyli operacje i zabiegi przeprowadzone w poprzednim roku, na które nie było stuprocentowego pokrycia w budżecie jednostki.

Sam kontrakt na leczenie opiewał w sumie na 58 mln zł. Na ten temat rozmawiano dziś (20.04) podczas komisji bezpieczeństwa, która odbyła się w starostwie powiatowym. Spotkaniu przewodniczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Dodatni wynik finansowy odnotowywany jest od trzech lat, czyli od momentu kiedy dyrektorem został Marek Staszewski. W tym czasie szpital nie tylko wyposażał oddziały w nowy sprzęt, ale i spłacał zadłużenie zaciągnięte w latach poprzednich. W dodatku udało się stworzyć śmiały plan rozbudowy placówki i jest on realizowany. Jeszcze w tym roku za 25 mln zł powstanie nowy, większy i bardzo nowoczesny blok operacyjny, a także Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Część pieniędzy będzie pochodziło z budżetu starostwa powiatowego, reszta to środki pozyskane z zewnątrz. SP ZOZ czeka też spora przebudowa, po której do części głównej trafi m.in. oddział pediatrii znajdujący się obecnie w innym budynku.

W spotkaniu komisji bezpieczeństwa wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej, policji, prokuratury, sanepidu, weterynarii, a także radni oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie. Tematem komisji była więc nie tylko kwestia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Mówiono też o sytuacji związanej z ptasią grypą, ta została w pełni opanowana, sprawie dopalaczy – dzięki skutecznym działaniom i wysokim karom takich punktów w naszym powiecie już nie ma. Mowa była również o sytuacji na drogach, zarówno w kontekście inwestycyjnym, jak i związanym z bezpieczeństwem poruszania się pieszych i pojazdów. Tematem była też kwestia czystości powietrza oraz działania podjęte przez powiatową straż pożarną.

AL

Podczas komisji bezpieczeństwa dyrektor Marek Staszewski tłumaczył, jak zmieni się szpital po rozbudowie. Omawiana była również sytuacja związana z niedawnym pożarem z lecznicy.

komisja bezpieczeństwa1.jpeg

komisja bezpieczeństwa2.jpeg

DSC_0926.jpeg

foto szpitala duże.jpeg

×

Zapisz się do newslettera