Kamera on-line

Historyczny sukces piłkarek Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich

W Brzegu odbyły się Mistrzostwa Województwa w piłce nożnej trawiastej dziewcząt. W zawodach wzięły udział zwyciężczynie 4 półfinałów: Zespół Szkół Ekonomicznych z Brzegu, Zespół Szkół Ekonomicznych z Nysy, CKZiU ze Strzelec Opolskich oraz Zespół Szkół nr 1. Turniej stał na wysokim poziomie, a drużyny prezentowały podobne umiejętności.

Drużyna ZS nr 1 wystąpiła w składzie (od prawej) Ania Suchanek, Beata Marks, Daria Gach, Wiktoria Jasik, Magda Chromik, Ewelina Dworaczek, (od prawej na dole) Edyta Gonsiorowska, Oliwia Magoń i Kasia Czartoryska, do drużyny należą również Magda Franecka, Edyta Bieńkowska oraz Dominika Świstek, opiekun Zbyszek Duchnowicz

W pierwszym meczu dziewczyny wygrały po zaciętej rozgrywce z odwiecznym rywalem - Nysą 2:1. W meczu drużyn ze Strzelec i Brzegu padł remis 2:2. Drugi mecz w wykonaniu ZS nr 1 zaczął się po myśli szkoły z Kędzierzyna. Łatwe prowadzenie 2:0 po pierwszej połowie. Niestety uśpiło to dziewczyny i w ciągu 5 minut drugiej części spotkania straciły prowadzenie, był remis 2:2. Na szczęście w ostatniej akcji meczu, po rozegraniu bardzo płynnej i pięknej akcji, udało się strzelić zwycięskiego gola!

Po dwóch kolejkach dziewczyny odnotowały dwa zwycięstwa, a więc 6 punktów. Okazało się, że w meczu Brzegu i Nysy padł kolejny remis, co automatycznie dało naszej drużynie historyczny tytuł i złoty medal! W ostatnim meczu zabrakło już sił, drużyna z Brzegu zmotywowana walką o srebrny medal wygrała 4:1. 
Nie zmieniło to faktu, że to właśnie "Budowlanka" została Mistrzem Województwa! 

Gratulacje, tym bardziej że na turniej finałowy drużyna pojechała bez nominalnego bramkarza. Obie bramkarki Magda Franecka oraz Edyta Bieńkowska z powodów zdrowotnych niestety nie mogły walczyć o medal.

Oprac. al

zmw1 (1).jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera