Kamera on-line

Sezon nawigacyjny otwarty w cieniu wielkich inwestycji

Na kozielskiej przystani „Szkwał” uroczyście otwarto sezon nawigacyjny. Całość otworzyła Agnieszka Kossakowska, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, po czym głos zabrał wicestarosta Józef Gisman.

- Jesteście uczniami szkoły elitarnej, nosicie mundury, a one wymagają od was odpowiedniej postawy i profesjonalizmu - mówił wicestarosta powiatu. Dodał też, że dla uczniów otwierają się teraz nowe szanse związane z rządowymi planami reaktywacji żeglowności na Odrze. – Jesteśmy na południu i może się wydawać, że mamy daleko do morza, ale mimo to, to u nas prężnie działa stocznia Damen Shipyards, dzięki której nasz powiat już teraz jest istotnym miejscem na mapie przemysłu wodnego – zaznaczył.

Dzięki skutecznym działaniom zarządu powiatu udało się zdobyć kilka milinów zł. Z tych pieniędzy właśnie na kozielskiej przystani powstają najnowocześniejsze pracownie do nawigacji. Są one częścią wielkiego projektu edukacyjnego, w innych miejscach również odbywają się podobne prace. To spowoduje znaczne podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

Otwarcie sezonu nawigacyjnego było również okazją do złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Na Odrze zorganizowano też zawody wioślarskie, a uroczystość zakończył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Filmy i zdjęcia na Facebooku powiatu.

AL

sezon1.jpeg

sezon2.jpeg

sezon3.jpeg

sezon4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera