Kamera on-line

Nasz patronat: Wychowanie to wyzwanie. Konferencja Zespołu Szkół Specjalnych

Szkoła do zadań specjalnych – taki przydomek ma placówka w Kłodnicy, która od prawie 40 lat kształci osoby niepełnosprawne. Wychowanie to trudna sztuka, dla wielu rodziców jeszcze trudniejsza, gdy trzeba zmagać się z niepełnosprawnością dziecka. Konferencja zorganizowana przez szkołę była kolejnym głosem środowiska, dla którego „słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych” jest codziennością.

Nic tak nie trafia do świadomości, jak autentyczne relacje rodziców, ich przeżycia, ale też drobne nawet sukcesy podczas rehabilitacji dziecka. I to właśnie od nich rozpoczęło się spotkanie. Wcześniej głos zabrała Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, która powitała wszystkich uczestników, w tym prelegentów.

- Chciałabym w imieniu starosty i zarządu powiatu podziękować za tak liczny udział państwa w tym wydarzeniu, to już czwarta z kolei konferencja, i po każdej z nich odbieramy wiele pozytywnych sygnałów od rodziców, to dla nas istotne, bo chcemy być jak najbliżej naszych uczniów i ich wychowawców – mówiła Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa, które nadzoruje kłodnicką placówkę.

Terapeuta Grzegorz Gos mówił o trudnych zachowaniach i tym, jak sobie z nimi radzić. Z kolei dietetyk kliniczny Katarzyna Kupiec zwróciła uwagę na sposób odżywiania, który ma kolosalne znaczenie podczas procesu kształcenia i rehabilitacji. Gościem konferencji był również Marek Pogorzelski, kurator sądowy, który odniósł się do kwestii ubezwłasnowolnienia. Czwarta konferencja z cyklu „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych” odbyła się pod patronatem starosty a jej hasło przewodnie brzmiało „Wychowanie to wyzwanie”.

AL

konferencja specjalna1.jpeg

konferencja specjalna2.jpeg

konferencja specjalna3.jpeg

konferencja specjalna5.jpeg

konfernecja specjalna4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera