Kamera on-line

„Z jakości się żyje”. Kędzierzyńskie centrum kształcenia z Opolską Nagrodą Jakości

Prowadzone przez kędzierzyńskie starostwo Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego z Opolską Nagrodą Jakości. Dyrektor centrum dr Ireneusz Wiśniewski odebrał gratulacje m.in. z rąk wojewody opolskiego Adriana Czubaka, prezydenta Opola, prezesa Opolskiej Izby Gospodarczej, a także biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

To wyróżnienie nie jest przez przypadek, trzeba naprawdę się wykazać, ci którzy byli weryfikowani przez naszą komisję wiedzą, jak dokładnie wszystko jest sprawdzane – mówi Karol Cebula, przewodniczący kapituły konkursowej.

Wnioski konkursowe podlegają audytowi na miejscu.

- To jedyny konkurs, który podlega audytowaniu, przez to jest tak wiarygodny. Uczestnicy muszą wykazać się właściwie wszystkim, co w swoim systemie zarządzania stosują, natomiast eksperci oceniają ich. Z jakości się żyje, dobry jakościowo produkt zawsze się sprzeda – zaznacza Henryk Galwas, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej.

Od teraz przez dwa lata Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu ma prawo posługiwać się znakiem Opolskiej Nagrody Jakości. – Najważniejszym elementem każdej firmy jest zespół, a taką szczególną firmą jest placówka oświatowa, dlatego tę nagrodę udało się zdobyć dzięki mojemu zespołowi i właściwie on tu powinien stać ze mną – powiedział dr Ireneusz Wiśniewski, tuż po odebraniu wyróżnienia.

Kędzierzyńskie centrum kształcenia jest obecnie liderem dużego projektu edukacyjnego, gdzie za kilka milionów złotych powstają najnowocześniejsze pracownie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Poza CKPiU nagrody przyznano również trzem innym firmom i instytucjom z powiatu: klinice Nova, MZK, ICSO oraz Artimex Eurodent.

AL

jakość1.jpeg

jakość2.jpeg

jakoość5.jpeg

jakość6.jpeg

jakość8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera