Kamera on-line

Szpital ma się coraz lepiej. Biegli prześwietlili finanse placówki

Dobre wieści z kozielskiego szpitala. Biegli rewidenci, którzy kontrolowali jednostkę potwierdzili, że finanse jednostki mają się coraz lepiej. To pierwsza po latach tak dobra ocena szpitala  w Kędzierzynie-Koźlu, któremu przyznano też dużo większą ilość punktów za całokształt ekonomicznych działań. Chodzi m.in. o wskaźniki płynności, efektywności i zadłużenia.  

- To trzeci rok z rzędu, kiedy szpital skończył rok z dodatnim wynikiem finansowym, dlatego podjąłem decyzję o przyznaniu załodze premii – powiedział dyrektor Marek Staszewski.

M.in. na ten temat mówiono podczas spotkania Rady Społecznej SP ZOZ-u, któremu przewodniczyła starosta Małgorzata Tudaj.

- Jako zarządu powiatu jesteśmy zadowoleni z wyników finansowych, szpital się rozwija, inwestuje w nowe technologie, a wkrótce ruszają wielomilionowe inwestycje, wszystko to sprawi, że efekty leczenia pacjentów znacznie wzrosną – mówiła starosta.

Dodatni wynik finansowy za 2016 rok został osiągnięty na poziomie ponad 1 mln zł. Szpital czekają bardzo poważne inwestycje, jeszcze w tym roku za ponad 20 mln zł ruszy rozbudowa bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej. W kolejnych latach główny budynek w Koźlu ma zostać nadbudowany od dwa piętra, znajdzie się tam m.in. pediatria. Lecznica może się też pochwalić zakupem nowego sprzętu, na oddziałach pojawiły się elektrokardiografy, stoły rehabilitacyjne, spirometry, rejestratory holterowskie, kardiomonitory i aparaty do leczenia ran.

AL

rada społeczna zoz1.jpeg

rada społeczna zoz2.jpeg

szpital-w-kozlu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera